Kulatý obličej má velké množství žen. I když může působit vizuálně mladistvě, problém může způsobovat volba správného střihu. Proč? Třeba proto, že pokud si vyberete špatně, objem tváře a hlavy se může velmi lehce znásobit. A to nikdo z nás nechce. Jak tedy velkou změnu, kterou volba účesu bezpochyby je, zvládnout, aby vám to slušelo?

Za kulatý a baculatý obličej s plnými tvářemi by daly některé ženy bůh-ví-co. Ve srovnání s některými jinými tvary tváře si totiž můžete snáze udržet mladistvější zevnějšek až do pokročilého věku.

Problémů, které mohou nesprávně zvolené účesy pro kulatý obličej přinést, však existuje spousta. Některé z nás mají spíše jemnější a méně objemné vlasy, takže je potřeba vybírat účes i z hlediska správného nastavení proporcí. Opačný problém pak mohou mít ženy s kulatým obličejem a kudrnatými či hodně hustými vlasy. Když totiž vlasy hodně zkrátí, mohou povyskočit nahoru a vytvořit dojem kulatější a větší hlavy. (Což je další extrém.)

Jaké druhy účesů pro kulatý obličej pro vás tedy mohou přicházet v úvahu?

jaký účes pro kulatý obličej

Kratší asymetrické střihy

Pokud si zvolíte správně sestříhané vlasy, pak ani krátké nemusí být u kulatých obličejů průšvihem. Klíčové je, aby byl sestřih trochu asymetrický a ideálně vytvářel objem v horní části hlavy, nikoliv v oblasti tváří. V opačném případě bude obličej působit ještě kulatěji. Vůbec se nemusíte bránit tomu, aby byly vlasy podél tváře sestříhány tak, aby obličej trochu zakrývaly.

Patka a mikádo

Kdo si na hodně krátké vlasy na pánský způsob úplně nepotrpí, může vyzkoušet delší mikádo s patkou. Opět je vhodné, aby vlasy podél obličeje byly více sestříhané směrem k tváři, protože opět dojde k zamaskování většího objemu. Patka také udělá jednoznačně své.

Dlouhé a postupně sestříhané vlasy

Oblíbeným účesem pro kulatý obličej jsou i delší, postupně sestříhané vlasy směrem do obličeje, které dovedou vizuálně ubrat objem a dobře se z nich tvoří nejrůznější plesové a slavnostní kreace. Tíha vlasů navíc napomáhá snížení jejich objemu v délkách, takže by nemělo docházet k získávání nežádoucího objemu v nejkulatějších částech obličeje.

Od toho raději pryč!

Aby vše fungovalo tak, jak má, je vhodné se držet několika zásad pro výběr účesu, které vám mohou pomoci v případě, že se vám žádný z těch předchozích moc nezamlouvá.

V první řadě myslete na to, že ženy s kulatým obličejem by neměly nosit zakulacené střihy, které mohou onu kulatost tváře ještě více podtrhnout. Zakulacené linie by se neměly vyskytovat ani v detailech, ke kterým patří například ofina. Také se snažte vyhnout střihům, které odhalují lícní kosti a uši.

U polodlouhých střihů si vybírejte délku alespoň k ramenům, protože takové vám budou nejvíc lichotit. Více než jiným ženám vám však bude slušet účes typu podkova. V některých případech může střih vyžadovat i úpravu barvy, která by měla být zvolena tak, aby odpoutávala pozornost od plnosti tváře. Nemusíte se ale vyloženě vyhýbat ani vyfoukaným účesům a nejrůznějším výčesům.

kulatý obličej účesy střihy

Jak mít zdravější vlasy?

Spolu se správnou volbou účesu a barvy byste měly řešit i to, jak své vlasy udržíte v co nejlepší kondici, pěstěné a krásné. A to se rozhodně neobejde bez znalosti několika dobrých tipů, které vám mohou s tímto na první pohled náročným úkolem hravě pomoci.

Vzhledem k tomu, že když jsou vlasy mokré, jsou hodně náchylné k poškození, primárně se zaměřte na volbu správné pečující kosmetiky, která pomůže vlasy šetrně umýt, ale zároveň jim dodá látky, které jsou důležité pro podporu lesku, hustoty, plnosti či rozčesávání. Z toho důvodu si vybírejte především přírodní šampon bez sulfátů, který doplníte ještě kondicionérem ze stejné řady a vícesložkovou bezoplachovou péčí.

V šamponu by určitě neměly chybět látky, mezi které patří kofein, aloe vera, výtažek z kopřivy, máty, levandule, lopuchu a dalších. V kondicionéru zase hledejte kofein, kurkumu a panthenol.

Doplňky stravy na podporu vlasů, nehtů a pokožky by pak měly obsahovat:

  • Pivovarské kvasnice
  • Přesličku rolní
  • Kopřivu dvoudomou
  • Vitamíny skupiny B

A další látky, které podpoří vaši přirozenou krásu přímo zevnitř. Když navíc omezíte tepelný styling vlasů a začnete kadeře chránit před negativními vlivy okolního prostředí, tím lépe.

Doporučené články