Kopřiva je rostlinou, které se snaží většina z nás důsledně vyhýbat, protože si velmi dobře pamatujeme, jaké to bylo, když nás během dětství pořádně požahala svým pálivým dotekem. Věděli jste však, že výluh z kopřiv na vlasy jim může vyloženě prospět? Pokud chcete vědět o tomhle prostředku na krásné vlasy víc, určitě pokračujte ve čtení.

Kopřivová tinktura se u většinové společnosti netěší zrovna velké oblibě. Kdo se ale trochu zajímá, ten ví, že ve skutečnosti je to dobrý parťák, který si dovede poradit s velkou spoustou problémů. A to dokonce například i s těmi, které se týkají pěstěného vzhledu vašich vlasů.

Pokud tomu nevěříte, níže se podíváme na vše, co byste měli o kopřivě a jejích pozitivech vědět.

kopřiva účinky na vlasy

Kopřiva a její účinky na vlasy

Kopřiva se používá na vlasy už (minimálně) po dobu několika desítek let. Naši předchůdci totiž věděli, že dovede podpořit jejich hezký vzhled. Kopřiva obsahuje látky, které dovedou bojovat proti zánětům, takže může vyhovovat těm z vás, kteří máte problematickou pokožku hlavy. (Mezi ony problémy může patřit například i ekzém ve vlasech.)

Dále vám může tato rostlina nabídnout omezení vypadávání vlasů, které mnohým dělá vyloženě vrásky na čele. V neposlední řadě musíme zmínit, že kopřiva dovede podporovat hojení krvácejících ran, takže z ní mohou těžit lidé, kterým se ve vlasech dělá akné a podobně.

Jak ji používat?

Způsobů, jak používat kopřivu na vlasy, existuje opravdu nepřeberné množství. Pokud nemáte zájem o trhání kopřiv holýma rukama kvůli výluhu, bude lepší, když se rozhodnete použít některou z pohodlnějších metod.

Kopřivová voda na vlasy

Skvělým způsobem, jak vytěžit z topického používání kopřiv maximum, ale zároveň se zbavit nepohodlí, které s sebou manipulace s čerstvými kopřivami přináší, je používání speciální kopřivové vody na vlasy, která je cenově velmi dostupná.

Většinou jde o speciální tinkturu, která je v samostatné lahvičce s aplikátorem, který umožní její kapání až k vlasovým kořínkům. Poměrně často se extrakt z kopřiv přidává i do šamponů a do některých kondicionérů, v takovém případě stačí důkladně číst etiketu výrobku.

kopřiva šampon voda doplňky

Doplňky stravy

Hodně populárním způsobem použití je vnitřní užívání kopřivy, která je nedílnou součástí kvalitních doplňků stravy na podporu růstu vlasů. Takové doplňky stravy obsahují i MSM, kolagen, zinek, měď, pivovarské kvasnice a další látky, které se postarají o doplnění důležitých živin.

Samotná kopřiva vám pak může nabídnout:

  • Vitamín A
  • Vitamín C
  • Vápník
  • Železo
  • Fosfor
  • Sodík
  • Draslík

A mnoho dalších látek, včetně některých aminokyselin.

Přírodní šampony na vlasy

Jak už bylo řečeno, na vlasy je dobré jít se strategií, která pro vás bude pracovat na několika frontách. Kromě vnitřní výživy, kterou vám zajistí již zmíněné doplňky stravy na podporu růstu vlasů na přírodní bázi, nezapomeňte sáhnout po kvalitních šamponech s extraktem z kopřiv. (Zároveň počítejte s tím, že se šamponem uvidíte výsledky téměř okamžitě, u vnitřního užívání kopřivy si budete muset na první viditelné výsledky chvilku počkat.)

I když šampon je pro vlasy hodně důležitý, protože je zbavuje nečistot a obsahuje látky, které jsou pro krásné vlasy potřeba, nezapomínejte na to, že byste měli používat i odpovídající kondicionér (ideálně ze stejné kosmetické řady), který obsahuje panthenol a další pečující látky, díky kterým budou vlasy silné a budou se mnohem lépe rozčesávat.

Oba vlasové přípravky musíte navíc nechat několik minut působit, protože jedině tak mohou udělat svou práci. Co se týče vody, kterou byste měli při oplachování použít, nejlepší volbou je vlažná, která nebude vaše vlasy zbytečně vysušovat.

Doporučené články