Téměř všichni si přejeme krásné, pěstěné a husté vlasy, které nám vydrží na hlavě až do pokročilého věku. Jenže, špatná péče, stres, genetika a další faktory mohou vyústit v jejich zhoršenou kvalitu a pomalejší růst. Níže se proto seznámíme s látkami, které by měl obsahovat kvalitní šampon, po kterém byste měli pravidelně sahat.

Péče o vlasy není pro mnohé ani trochu jednoduchá, protože svým vlasům absolutně nerozumí. Mnozí také hledí spíš na cenu kosmetických výrobků než na to, co jim může koupený šampon s kondicionérem vlastně nabídnout.

Asi nemusíme zmiňovat, že tento přístup není zrovna šťastný, protože vlasy pak nejsou ve své nejlepší kondici. Případně nemají dostatek energie pro svůj optimální růst.

Kromě toho, že byste si měli při nákupu vybírat šampon bez sulfátů, níže se zaměříme na to, jak poznat nejlepší přírodní šampon, který by si měl najít cestu až do vaší koupelny.

přírodní šampon na růst vlasů

Kdy pomůže přírodní šampon?

Přírodní šampony mohou používat prakticky všichni lidé, kteří o ně projeví zájem. Je to kvůli tomu, že šampony tohoto typu obsahují šetrnější složky, které dovedou zlepšovat stav pokožky hlavy (a to dokonce i té citlivé a problematické), dovedou ji lépe prokrvovat, čímž podpoří růst vlasů a také dovedou jejich vlasy účinně zjemňovat a posilovat. 

Sáhnout po nich tedy můžete ve chvíli, kdy chcete podpořit růst vlasů, vaše pokožka hlavy má specifické potřeby, na které jsou komerčně vyráběné a prodávané šampony krátké, potřebujete podpořit lesk a sílu vlasů nebo vám prostě záleží na tom, že chcete používat šetrnější kosmetické přípravky.

Šampony na rychlejší růst vlasů

Ne každý šampon s přírodním složením automaticky nabízí podporu růstu vlasů. Z toho důvodu je třeba důkladně sledovat složení a vybírat si takové, které obsahují látky, které mohou mít na tuto problematiku vliv. Také nezapomínejte na to, že tyto šampony je potřeba používat dlouhodobě a ideálně v kombinaci s přírodními kondicionéry a doplňky stravy na podporu růstu vlasů, které obsahují vitamíny a bylinky.

jak vybrat šampon přírodní složení

Jak ho vybrat – vsaďte na složení

Líbivý marketing a obal je jedna věc, reálná funkčnost ale druhá. Z toho důvodu je vhodné trávit výběrem správného šamponu na podporu růstu vlasů větší množství času. Šampon proti padání vlasů a lámání si tuhle extra chvilku zaslouží.

Kofeinpřírodní šampon kofein

První látkou, která by neměla při péči o pomalu rostoucí a problematické vlasy ujít vaší pozornosti, je zcela nepochybně kofein. Určitě ho znáte, protože vy nebo vaši rodinní příslušníci a kolegové z práce ho popíjíte při cestě do práce nebo během náročné pracovní porady.

Věděli jste však, že káva nebystří pouze naši mysl a nečiní nás fyzicky aktivnější, ale také má dobrý vliv na prokrvení pokožky hlavy? Právě o to nám jde při podpoře růstu vlasů především, protože s krví se k vlasům dostanou důležité živiny, které jsou potřebné pro jejich růst a hezký vzhled.

Kofein vám také nabídne lesklejší a jemnější vlasy a u lidí s hnědými a černými vlasy může (v podobě kávového oplachu) posloužit i jako přírodní přeliv. (Všichni totiž dobře víme, že káva trochu barví.)

přírodní šampon aloe veraAloe vera

Aloe vera není jen krásná rostlina, kterou pěstujete v květináči doma, ale také skvělý pomocník při řešení širokého spektra kosmetických problémů. Při aplikaci na pokožku podporuje její hezký vzhled a hydrataci, ale dá se používat i na vlasy.

Může vám nabídnout:

  • Posílení vlasů
  • Lepší kontrolu maštění
  • Úlevu od svědivé pokožky hlavy
  • Redukci kožních potíží (například při seboroické dermatitidě)
  • Ochranu vlasů před UV zářením
  • Podporu růstu vlasů

Aloe vera obsahuje široké spektrum pečujících látek, mezi které patří vitamín A, vitamín C, vitamín E a vitamín B12, takže se na něj můžete doopravdy spolehnout.

Extrakty z máty, kopřivy a konopípřírodní šampon kopřiva

Důležité jsou i další rostlinné extrakty, které se spojují s hezkým vzhledem vlasů a s podporou jejich normálního růstu.

Co se týče extraktu z máty, ten se často používá při problémech se suchou, svědivou a celkově problematickou pokožkou hlavy. Lidé se na něj obrací i ve chvíli, kdy je trápí potíže s vypadáváním vlasů, protože taktéž může podpořit prokrvení pokožky hlavy.

Skvělým pomocníkem, kterého byste si měli pozvat k sobě domů, je extrakt z konopí, který podporuje růst vlasů, zlepšuje jejich hydrataci, posiluje je, chrání je před ztrátou a poškozením a dodává jim zdravý lesk.

Velmi populární je i kopřiva dvoudomá, která se roky používá ve formě posilujících oplachů, jejichž cílem je kromě podpory růstu vlasů i omezení jejich vypadávání a ochrana před jejich předčasným poškozením.

Jak používat šampon na vlasy?

I když se zdá být umývání vlasů velmi jednoduché, ve skutečnosti je to úplná alchymie. V první řadě potřebujete zvolit správnou teplotu vody, která by neměla být příliš horká. (To může vlasy vysušovat a poškozovat.)

jak používat šampon na růst vlasů

Co se týče aplikace šamponu, dejte si ho v dostatečném množství do ruky a důkladně ho smíchejte vodou. Následně ho aplikujte především k vlasovým kořínkům a nechte ho několik minut působit. Do délek ho nedávejte, protože tam steče při umývání kořínků. Pokud chcete jeho účinek trochu zesílit, v průběhu jeho působení si můžete udělat jemnou masáž hlavy, která podpoří její prokrvení.

Po umytí šamponu přichází na řadu kondicionér ze stejné kosmetické řady, který se aplikuje na konečky a do délek. Nikdy až k hlavě, protože by mohl podporovat maštění u kořínků. Taktéž ho nechce chvíli působit a poté ho opláchněte vodou.

Po umytí nezapomeňte vlasy zabalit na několik minut do ručníku z jemného mikrovlákna, které absorbuje přebytečnou vodu, ale zároveň nepoškodí citlivá vlasová vlákna.

V neposlední řadě také dbejte na to, abyste své vlasy podpořili správnou vnitřní výživou. Ke svému hezkému vzhledu potřebují vitamín C, železo, měď, zinek, přesličku rolní, pivovarské kvasnice s vitamíny skupiny B, kolagen, MSM a mnoho dalších látek, které se dají najít ve vícesložkových doplňcích stravy na podporu růstu vlasů.

Také neočekávejte, že se výsledky vašeho snažení projeví přes noc. Pokud ale vytrváte, uvidíte, že jde o nejlepší způsob, jak si poradit s lámavými, suchými, málo rostoucími a padajícími vlasy.