Řídké a málo objemné vlasy představují pro řadu žen problém. Mají totiž pocit, že ať dělají, co chtějí, jejich kštice nevypadá tak úžasně, jak by si představovaly. Než ale začnete propadat beznaději, podíváme se na nejlepší střihy vlasů, se kterými uděláte zaručeně parádu.

Ne ke každé ženě byla příroda natolik štědrá, aby jí dala do genetické výbavy hodně husté a silné vlasy, které mají úžasnou délku a objem. Než ale začnete žehrat na nějakou životní nespravedlnost, vezměte rozum do hrsti a pokuste se u kadeřníka požadovat střih, který se bude snadno upravovat, a který vám pomůže požadovaný objem opticky vytvořit.

Uvidíte, že se pak začnete cítit velmi šik a žensky. Na své si dokonce přijdou i dámy, které dlouho zvažují, že se nechají ostříhat na krátko.

účesy pro řídké vlasy

Sestříhané vlasy na kluka

Možná se takovému účesu bráníte, protože máte strach, že vám takové vlasy seberou veškerou grácii. Opak je ale pravdou. Pokud kadeřníkovi dovolíte ostříhat vaše vlasy na krátko, ale ne tak, aby už s vlasy nebylo možné něco dělat, díky správnému foukání a stylingovému přípravku jim dokážete dodat opticky pohyb a objem. Průkopnicí tohoto stylu účesu je oblíbená herečka Halle Berry.

Strukturované vlny

Vyzkoušet můžete i polodlouhé vlasy, které můžete lehce navlnit buď kulmou, natáčkami (což je možné i v případě, že si je v suchých vlasech necháte přes noc) či díky ponožkám a skřipci, na které vlasy namotáte. (Tuto metodu jistě znáte, protože ji dnes používá snad každý.) Díky tomu vaše vlasy získají opticky objem. Tím, že budou vlasy kratší, se navíc vlny nebudou přirozeně natahovat směrem dolů. Pro lepší efekt je vhodné vlasy sestříhat směrem do obličeje.

účesy pro jemné vlasy

Mikádo s ofinou

Výhodou jemných vlasů je to, že jim bude slušet i hodně krátké mikádo, které si majitelky hodně hustých a vlnitých vlasů obvykle nemohou dovolit. (V tu chvíli totiž udělají jejich vlasy PING směrem nahoru, takže trochu připomínají šíleného vědce nebo ovečku.) To vás ale trápit nemusí, protože díky dobře zvolenému střihu můžete vlasům opět dodat objem. V úvahu pro vás může dokonce připadat i přiměřeně střižená ofina, díky které budou vaše vlasy působit plnější.

Vyfoukané mikádo

Kdo zvolí trochu delší mikádo, které se bude s rovnými konci táhnout až do obličeje (vlasy tedy budou mít po celé hlavě jednotnou délku), ten může nosit vlasy dokonale uhlazené, avšak perfektně vyfoukané. (Především v zadních partiích, čímž vznikne něco jako oblouk.) Díky tomu budou vlasy působit mnohem plněji, než jaké ve skutečnosti jsou.

Pixie cut

Pixie cut je vhodný jak pro mladší, tak pro starší ženy. Jednu dobu ho dokonce nosila oblíbená herečka Lily Collins. Pokud však chcete vypadat étericky, bude vypadat dobře, když si tento účes odbarvíte na blond.

péče jemné řídké vlasy

Jak pečovat o jemné vlasy?

Jemné vlasy vyžadují stejně cílenou péči, jako poškozené nebo suché vlasy. Proto nezapomínejte na to, že byste měly dbát na dostatečnou vnitřní výživu, o kterou se postarají přírodní doplňky stravy na podporu růstu a hustoty vlasů. Speciálně pak volte takové, které obsahují vitamíny, bylinky a další látky, jejichž příjem bude vyhovovat i vaší pokožce a nehtům. (Kolagen, vitamíny skupiny B, vitamín E…)

Jelikož jsou vlasy během mytí hodně náchylné k poškození, také si dávejte pozor na to, jak často k jejich očistě přistupujete. Rozhodně není zdravé je mýt každý den. Také dávejte pozor na to, aby voda, ve které je myjete, nebyla příliš horká, protože by je to mohlo taktéž negativně ovlivnit.

Podceňovat by se neměl ani výběr správného kondicionéru a šamponu. Vždy vybírejte takové přípravky, které mají přírodní složení a neobsahují sulfáty, které by mohly přispět k jejich vysušování a lámání.

V dobrém šamponu najdete:

A mnoho dalších složek.

Kondicionér by měl být ze stejné řady a cíleně v něm hledejte kofein, panthenol a kurkumu.

Doporučené články