Řídké a padající vlasy nejsou snem snad žádného člověka. I přesto s nimi ale řada lidí bojuje. Jelikož není vždycky jednoduché přijít na to, co na tento problém funguje, níže se zaměříme na to, jaké tipy a triky můžete na své problematické vlasy v nejbližší době vyzkoušet.

Husté, lesklé a upravené vlasy jsou naší vizitkou. A to ať už si to chceme připustit, nebo se nechceme s touto myšlenkou smířit. Vlasy dovedou prozradit kolik nám je let, jaká je naše vnitřní výživa, jak moc jsme pořádní a v neposlední řadě také to, jestli jsme zdraví.

Je jasné, že lidé s bujnou kšticí, která nevykazuje známky žádných problémů, to mají ve společenském a pracovním životě jednodušší než ti, jejichž vlasy neustále padají, po každém kývnutí z nich vyletí hromada lupů nebo jejich urousanost a mastnota prozrazuje, že na sebe zrovna dvakrát nedbají.

Jelikož je řešení problémů s vypadáváním vlasů poměrně dost komplikované, společně se podíváme na to, co můžete s tímto jejich nepříznivým stavem dělat.

řídnutí vlasů příčiny

Proč nám řídnou vlasy?

Ačkoliv má na stav našich vlasů velký vliv genetika se zdravotním stavem, odrazit se na nich mohou i další faktory. Vlasy mohou řídnout třeba kvůli tomu, že to přeháníte s jejich tepelným stylingem. Také ale může jít o znak toho, že používáte nekvalitní vlasové přípravky a libujete si v nošení těsných účesů.

Dále má na stav vlasů a jejich hustotu negativní vliv hormonální činnost (čehož si všimnou ženy v těhotenství a po porodu), dlouhodobý stres a špatná vnitřní výživa.

4 babské rady, jak mít husté vlasy

Masáž pokožky hlavy

Pokud to nechcete sami se sebou vzdát, dobrým tipem, který by vám mohl pomoci a prakticky nic nestojí, je pravidelná masáž pokožky hlavy. Aby ale mohla správně fungovat, má několik pravidel, kterých je třeba se držet. V opačném případě nemusíte skončit s požadovaným výsledkem.

V první řadě mějte při masáži čisté ruce. V žádném případě také na kůži hlavy netlačte a už vůbec ji neškrábejte nehty. V neposlední řadě nezapomínejte na to, že masáž hlavy byste si měli dělat (ideálně) každý den. Proč? Především kvůli tomu, že masáž zlepšuje prokrvení hlavy, díky čemuž se zlepší distribuce živin až k vlasovým cibulkám.

jak mít husté vlasy

Redukce stresu

I když se to celkem snadno řekne, zkuste snížit svou stresovou zátěž, která má na kvalitu vašich vlasů negativní vliv. Pokud to alespoň trochu jde, delegujte práci, kterou nemusíte dělat osobně. (Někdy to může znamenat nájem člověka na úklid, objednávku potravin rozvozem a podobně.) V práci se snažte nastavit si zdravé hranice a věnujte svoji pozornost asertivnímu chování, které zabrání tomu, aby vás v pracovním prostředí někdo využíval.

V domácím prostředí pak pomáhá příjemná hudba a relaxační vůně, o kterou se postará difuzér. Zkusit můžete i psaní deníku, večerní koupel před spaním, cvičení jógy a meditaci. Možná to bude chvíli trvat, ale pozitivní výsledky se jistě brzy dostaví.

Správná vnitřní výživa

Jak už bylo řečeno, na kvalitu vlasů má velký vliv naše vnitřní výživa. Z toho důvodu je vhodné vyzkoušet doplňky stravy na podporu růstu vlasů, které obsahují zinek, železo, vitamín C, kolagen, MSM, přesličku rolní, pivovarské kvasnice a další látky, které dopřejí vašim vlasům komplexní vnitřní péči.

Na kvalitu vlasů má velký vliv i doplňování vitamínu D, který se mimo doplňky stravy získává ze slunečního záření. Určitě to s ním ale nepřehánějte, protože nechráněná pokožka je náchylná ke vzniku rakoviny kůže.

husté vlasy babské rady šampon

Přírodní šampony

Jedním z viníků řídnoucích vlasů bývá i špatná vlasová kosmetika, možná tedy přišel čas na změnu pečující rutiny, jejíž součástí by měly nově být přírodní šampony a kondicionéry bez obsahu sulfátů.

Tyto kosmetické přípravky často obsahují látky jako je kofein, který podporuje růst vlasů, panthenol, který chrání vlasy před negativním vlivem stylingových přípravků a životního prostředí, aloe vera, které je důležité pro hydrataci, kurkumu, která prospívá normálnímu stavu pokožky hlavy a mnoho dalších ingrediencí, které postupně dostanou vaše vlasy do jejich vrcholové formy.

Vzhledem k tomu, že nejlepších výsledků vždy dosáhnete tak, že budete o vlasy pečovat na několika frontách, kombinace přírodní kosmetiky na vlasy a dobré vnitřní výživy by pro vás měla být naprostou samozřejmostí.

Doporučené články