Kurkuma je výrazně žluté koření, o kterém víme, že se přidává do exotického kari. Jelikož hodně barví, někdy se používá k obarvování látek. V neposlední řadě se mu připisují pozitivní účinky na lidský organismus. Znáte je všechny? A víte, co může kurkuma nabídnout vašim vlasům? Pokud ne, to nejzajímavější o ní se dozvíte v našem dnešním článku.

Všichni víme, že kurkuma se kromě koření přidává i do doplňků stravy, které mají podpořit normální stav organismu. Některé ženy také už někdy slyšely o takzvaném zlatém mléce, které se používá v exotických zemích na nachlazení a další sezónní potíže, kvůli kterým se nemusíme cítit dvakrát dobře.

Na druhou stranu, pokud jde o použití kurkumy na vlasy, mnohé z nás tápou, protože toto její využití neznají.

Pokud chcete vědět víc, v tom případě budeme rádi, když budete pokračovat ve čtení.

co je kurkuma účinky

Co je to kurkuma?

Kurkuma je koření, kterému se také někdy říká indický šafrán. Nejběžněji se používá v indické kuchyni při vaření, protože se přidává jako jedna ze složek do kari. Kurkuma je ale oblíbená ale i v kuchyni Pákistánu a Thajska. Kurkumou se mohou (poněkud překvapivě) dobarvovat i některé potraviny, včetně těstovin, které pak mají atraktivnější odstín. Jednou z nejvyhledávanějších složek je kurkumin, kterému se připisují pozitivní účinky na lidské zdraví.

Její nejlepší účinky

Jedním z potenciálně pozitivních účinků kurkumy je ten, že může podpořit redukci depresí. Dále vám může kurkuma nabídnout boj proti zánětům a může podpořit normální hladinu krevního cukru. Z toho důvodu se odborníci domnívají, že může přispět k udržování normálního stavu lidí s diabetem.

Ženy také s největší pravděpodobností ocení, že užívání kurkumy může přispět k redukci PMS, které pociťujeme před propuknutím menstruace. Také se o ní říká, že vám může nabídnout úlevu od bolesti hlavy. Tento efekt ale není potvrzen. (Ale můžete to v případě nutnosti vyzkoušet.)

Kurkuma na vlasy

Je naprosto pochopitelné, že když máte v ruce něco, co se spojuje s tolika benefity, budete chtít zjistit, jestli z toho mohou nějak těžit i vaše vlasy a pokožka. Není proto divu, že se kurkuma začala přidávat do kosmetických přípravků na vlasy. Co přesně ale může v tomto ohledu nabídnout?

Vzhledem k tomu, že se kurkumě připisují protizánětlivé účinky, mohla by pomoci především lidem s problematickou pokožkou hlavy. Dále ji můžete vyzkoušet i na potíže s lupy, které mohou v ostatních vyvolávat dojem nepořádnosti. V neposlední řadě po ní mohou zkusit sáhnout ženy, které mají potíže s růstem a vypadáváním vlasů.

Nejlepších účinků ale dosáhnete, když budete kurkumu kombinovat s látkami, které mají hydratační efekt.

kurkuma užívání kondicionér

Jak správně užívat/používat kurkumu?

Kurkumu lze v životě užívat mnohými způsoby. Pravděpodobně nikoho nepřekvapí, když povíme, že ji můžete v rozumném množství užívat vnitřně, ale i ve formě kosmetických přípravků.

Vyhovovat by vám mohly přírodní kondicionéry bez sulfátů, které mají kromě kurkumy ve složení i další látky přírodního původu, které se spojují se zdravým a pěstěným vzhledem vlasů. Na etiketě tedy kromě žlutého koření hledejte ještě minimálně kofein a panthenol.

Asi vám nemusíme dlouze vysvětlovat, že ke kondicionéru patří i správný šampon, který by měl být taktéž přírodní, a ideálně od stejného výrobce, protože takové kosmetické přípravky se podporují navzájem.

V jeho složení hledejte:

A mnoho dalších.

V rámci komplexnosti péče pak nezapomínejte ani na dlouhodobé užívání přírodních doplňků stravy na podporu vlasů, nehtů a kůže, protože ačkoliv je kosmetika důležitá, stejně klíčová je pro budoucí úspěch i vnitřní zásoba živin, které jsou důležité pro posilování buněk přímo zevnitř.

Doporučené články