Dlouhé vlasy nebudou vypadat nic moc, pokud je nedokážete správně ostříhat a upravit. Pokud hledáte inspiraci, která by vás podnítila ke změně, níže vám nabídneme pár alternativ, které můžete vyzkoušet.

Ačkoliv jsou dlouhé a husté vlasy korunou krásy, pravdou je, že pokud se o ně správně nestaráme, mohou našemu zevnějšku spíše uškodit. Pravděpodobně žádná žena nechce chodit s urousanými dlouhými vlasy, které postrádají jakýkoliv tvar a nedají se zkrotit. Z toho důvodu je důležité pravidelně navštěvovat kadeřníka, který je pomůže dostat pod kontrolu. Tento krok vám zároveň usnadní domácí styling, takže vám ho určitě nedoporučujeme vynechávat.

Co se ale hodí s dlouhými vlasy udělat? Na to se podíváme níže.

dámské účesy dlouhé vlasy

4 účesy pro dlouhé vlasy

Nahoru a dolů

Ženy, které nemají rády vlasy v očích a neustálé pohazování hlavou, by měly vyzkoušet kompromis mezi rozpuštěnými vlasy a culíkem. Je to vlastně docela jednoduché. Ráno si pořádně rozčešete vlasy hřebenem a následně z horní části hlavy oddělte nejvyšší sekci vlasů, které pak sepnete do culíku. Vlasy pod ním pak nechte volně.

Vlny

Bohatě navlněné vlasy vypadají skvěle při každé příležitosti. Pokud doma nemáte natáčky, které můžete namotat na suché vlasy večer a vyndat je až ráno, použijte kulmu. Počítejte ale s tím, že kulma by neměla být rozpálená na nejvyšší teplotu a měly byste při vlnění používat ochranný sprej proti teplu, jinak si je zničíte.

Upravený cop

Další účes, který vám zabere jen několik málo minut času, ale zato vám pomůže nadělat spoustu parády. Začněte opět tím, že si pořádně rozčešete vlasy. Následně z nich udělejte nízko posazený cop. Poté z vlasů udělejte klasický zapletený cop, který dole zajistíte gumičkou a máte hotovo.

Drdol

Pokud nemáte dost času na zdlouhavou úpravu vlasů, po rozčesání si udělejte buď nízký, nebo vysoko posazený drdol, který zvládnete za méně než minutu. Pokud si s ním chcete trochu víc vyhrát, můžete si nejprve na hlavě uplést několik copánků, které pak spletete do komplikovanějšího drdolu, který zajistíte dostatečným množstvím pinetek.

tipy na účes pro dlouhé vlasy

Jak mít dlouhé vlasy?

K dlouhým vlasům nemusí vést nutně dlouhá cesta. Jak budete úspěšné ale závisí především na tom, jakou vlasům dopřejete péči. Dobře jim udělají především přírodní šampony bez obsahu sulfátů, které obsahují širší komplex pečujících látek. Patří mezi ně například kofein, který podporuje prokrvení pokožky hlavy, aloe vera, extrakt z máty, konopí a kopřivy a mnoho dalších látek, které je dovedou posílit a ochránit před rychlejším stárnutím. Naprostou samozřejmostí by mělo být i používání kvalitních přírodních kondicionérů.

Dále nezapomínejte na dobrou vnitřní výživu, která je důležitá pro všechny typy a délky vlasů, a která by měla zahrnovat:

  • Vitamín C
  • Zinek
  • Železo
  • Kolagen
  • MSM
  • Přesličku rolní
  • Pivovarské kvasnice
  • Vitamíny skupiny B
  • Vitamín E

A mnoho dalších, včetně kopřivy dvoudomé, která se může užívat i zevnitř. 

Tyto hlavní rady také kombinujte se správnou péčí o vlasy, která zahrnuje omezení tepelného stylingu a odbarvování, umývání vlasů vlažnou vodou, pravidelnou masáž hlavy, správné česání vlasů (které by neměly být při česání mokré) a podobně.

Všechny tyto kroky pak prospějí tomu, že by měly vaše vlasy mnohem méně padat a měly by být ve své nejlepší kondici. Sice se tak s největší pravděpodobností nestane přes noc, když ale vytrváte, vaše snaha se v krátké době zúročí.

Doporučené články