Pokud uvažujete o tom, že vyzkoušíte mytí vlasů bez šamponu, s největší pravděpodobností jste už možná narazily na tip, kterým je mytí vlasů žitnou moukou. Jaké má tato metoda výhody a nevýhody? A jak se to vlastně dělá?

Žitnou mouku většina z nás používá na pečení a na přípravu palačinek. Mnohé by v životě nenapadlo, že se z ní dá udělat i přípravek na mytí vlasů, který může za některých okolností nahradit chybějící šampon.

Opravdu jde ale o metodu mytí, která nemá žádná rizika? A má nějaká další potenciální negativa, kvůli kterým byste si měli její použití rozmyslet?

Mytí vlasů žitnou moukou výhody nevýhody

Mytí vlasů žitnou moukou

K mytí vlasů žitnou moukou nejčastěji přistupují ženy, které nejsou spokojené s nabídkou vlasové kosmetiky v obchodech. A především pak ty, které mají zájem o maximálně šetrné a přírodní mytí.

Funguje to tak, že místo klasického šamponu při umývání vlasů použijete žitnou mouku, která dovede zbavit vlasy mastnoty a podpoří jejich přirozenou krásu.

Výhody

Mezi hlavní benefity mytí vlasy moukou patří její přírodní složení a velmi dobrá cenová dostupnost.

Dále můžeme jmenovat:

  • Kvalitní čištění
  • Zklidnění pokožky hlavy
  • Pevnější vlasy
  • Lesklé vlasy

kdy a proč používat šampon

Nevýhody

Asi nemusíme nikomu dlouze vysvětlovat, že těžký balík mouky bude významnou zátěží ve vaší nákupní tašce. Pokud si navíc myjete vlasy celkem často, její spotřeba bude poměrně dost velká. K tomu přidejte i skutečnost, že aby byl výsledek mytí vlasů lepší, mouka by se měla aplikovat společně s dalšími látkami. Můžete sáhnout například po vejcích nebo po kvalitních olejích.

I když je tedy samotná mouka celkem levná, další ingredience, z nichž některé použijete jen jednorázově, tento způsob umývání vlasů celkem prodraží. V neposlední řadě nezapomínejte na to, že umývání vlasů tímto způsobem bude mnohonásobně pracnější a špinavější, protože mouka se vám může vysypat v koupelně, hrudky z ní mohou zablokovat odpadní kanál a podobně.

Kdy a proč používat šampon?

Pokud nejste spokojené s nabídkou šamponů, které se prodávají v obchodě, možná byste měly vyzkoušet přírodní šampon a kondicionér, které nabízí šetrné čištění a výživu, ale i podporu normálního vzhledu vlasů.

V jejich složení hledejte především kofein, který podporuje růst vlasů, aloe vera, které dodává vlasům hydrataci, kopřivu dvoudomou, která se spojuje s posílením vlasů, konopí, které dovede zklidnit problematickou pokožku hlavy, panthenol, kurkumu, která platí za indické zlato (s antioxidačními účinky) a mnoho dalších látek, které vašim vlasům nabídnou extra péči pro lepší růst a omezení vypadávání.

Doporučené články