Vlasy potřebují ke svému krásnému vzhledu naši náležitou pozornost a péči. Jenže, stejně jako málokdo z nás ovládá správnou techniku umývání vlasů, pro mnohé není jednoduché docílit perfektního výsledku i kvůli opakování nejčastějších chyb, které mohou vést k vypadávání vlasů, lámání konečků a dalším problémům. Neděláte tyhle chyby také? To zjistíte níže.

Všichni se asi shodneme na tom, že vlasům nejde často porozumět. Zatímco v jednu dobu jsou krásné, silné a lesklé, krátce na to vás trápí mastnotou u kořínků, lámavými konečky a vypadáváním.

Ačkoliv si hodně lidí myslí, že klíčovým faktorem při řešení problémů je čistě kosmetika, ve skutečnosti nám mohou přitěžovat jiné zlozvyky, jejichž dopady nedokáže vyvážit ani ten nejlepší přípravek.

Proto se společně podíváme na to, jak mít vlasy zase brzy v pořádku.

chyby v péči o vlasy

Nejčastější chyby v péči o vlasy

Prvním hříchem, kterého se dopouští velké procento populace, je nepravidelné zastřihávání konečků. Tato procedura je důležitá kvůli tomu, že vlasy bez ní nevypadají upraveně. Navíc, lámavé konečky mohou šířit poškození i do délek, takže vaše dlouhé vlasy budou ve velmi špatné kondici.

Další velkou chybu děláme během umývání. Pokud používáte šampon, měl by k němu automaticky patřit i kondicionér, který podporuje snadné rozčesávání vlasů a dovede je i zásadně zjemnit.

Mezi další problémy patří:

  • Pití příliš malého množství vody během dne
  • Používání nekvalitních produktů na vlasy
  • Příliš časté česání vlasů
  • Spaní s mokrými nebo vlhkými vlasy
  • Příliš časté používání pomůcek pro tepelný styling vlasů
  • Umývání vlasů horkou vodou
  • Nevhodný jídelníček s malým množstvím vitamínů a proteinů
  • Nošení příliš těsného účesu
  • Odbarvování

Jak vidíte, není toho vůbec málo. S většinou věcí se dá ale naštěstí něco dělat, takže nevěšte hlavu a zjistěte, jak se o své vlasy máte starat správně.

špatná péče o vlasy

Správná péče o vlasy v několika krocích

Výběr správné vlasové kosmetiky

Začněme tím, že si povíme, že nejdůležitějším bodem je výběr správných přípravků na vlasy, které budete používat při každém mytí. Nejlepší volbou je používání přírodních šamponů a kondicionérů bez obsahu sulfátů, které obsahují extrakty z bylinek, vitamíny a další pečující látky, které podpoří růst a pěstěný vzhled vlasů. Tyto přípravky nezapomínejte používat společně a vždy je nechte několik minut působit.

Vnitřní výživa

O své vlasy se musíte starat i zevnitř. Důležité jsou pro ně především vitamíny a minerály, ale neobejdou se ani bez pravidelné dávky proteinů. Ke změně může přispět dlouhodobé užívání doplňků stravy na podporu růstu vlasů, které obsahují MSM, zinek, železo, vitamín C, kolagen, přesličku rolní, kopřivu dvoudomou, pivovarské kvasnice a mnoho dalších ingrediencí, které vašim vlasům nabídnou to nejlepší.

péče o vlasy kosmetika

Sprej proti teplu

Pokud už musíte jednou za čas použít pomůcky na tepelnou úpravu vlasů, než tak učiníte, nastříkejte si do vlasů ochranný prostředek proti působení vysokých teplot. Tento bod doplňte ještě tím, že si nebudete volit vždy nejvyšší možnou teplotu. Raději žehličku a kulmu rozpalte méně a upravujte vlasy o několik minut déle. Jedině tak předejdete fatálnímu vysušení a spálení svých kadeří.

Šetrné barvení

Vaše vlasy ocení i to, že je nebudete každých několik týdnů odbarvovat na platinovou blond. Také pro ně nejsou vhodné klasické barvy z drogerie. Místo toho investujte do profesionálních kadeřnických barev na vlasy, nebo alespoň sahejte po barvách na vlasy, které mají přírodní složení. Dobrým tipem jsou i speciální vlasové přelivy bez amoniaku, které jsou ke klasickým barvám na vlasy taktéž dobrou alternativou.

Doporučené články